Wyszukiwarka

Twój styl

niedziela, 23 stycznia 2011

Nizoral

Czym jest Nizoral? To jeden z najskuteczniejszych szamponów usuwających łupież ze skóry głowy.

Nizoral stosowany jest zarówno jako środek zapobiegawczy jak

też leczniczy w łojotokowym zapaleniu skóry głowy i przy zwykłym łupieżu. Ma działanie przeciwgrzybiczne, niszczy grzyby i drożdże pojawiające się na skórze głowy.

Jak rozpoznać łojotokowe zapalenie skóry i łupież?

To choroba objawiająca się występowaniem żółtych, tłustych łusek na skórze głowy, brwi, na klatce piersiowej i w pachwinach. Pojawia wskutek stresu, w wyniku nadmiernego opalania oraz przebywania w przegrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach.

Natomiast „łupież, jaki jest, każdy widzi”. Jest to dolegliwość tak powszechna, że ograniczę się tylko do stwierdzenia, że łupież należy koniecznie leczyć i to nie tylko z powodów estetycznych. Może on bowiem doprowadzić do wtórnego zakażenia grzybami, sprzyja też wypadaniu włosów.

Zalety szamponu Nizoral

1 gram szamponu zawiera 20 mg substancji czynnej – ketokonazolu.

Można go nabyć w opakowaniu 60 ml / buteleczka / lub w saszetkach w zestawach: 6 saszetek po 6 ml. Można też kupić pojedyncze saszetki, jeśli ktoś ma wątpliwości co do skuteczności szamponu i chce najpierw wypróbować. Ma łagodny zapach i dobrze się pieni. Nadaje się do każdego rodzaju włosów, przeznaczony dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Jak działa szampon Nizoral?

Przede wszystkim podstawowe działanie to niszczenie dermatofitów, grzybów i drożdży, które są przyczyną łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry. Ponadto usuwa świąd skóry, likwiduje łuszczenie się skóry, zmniejsza przetłuszczanie włosów. Skuteczność jest wysoka, efekty użycia szamponu są widoczne już po jednorazowym zastosowaniu. Naprawdę białe łuski przestają się sypać na kołnierz.

Jak stosować szampon Nizoral?

Niewielką ilość szamponu nanieść na mokre włosy , w przypadku posiadania długich włosów – tylko na skórę głowy. Preparat należy wetrzeć w skórę, wytwarzając pianę, po czym pozostawić na 3 – 5 minut. Obficie spłukać ciepłą, ale nie gorącą, wodą.

Jak długo używać szamponu Nizoral?

Skutki lecznicze użycia Nizoralu są widoczne natychmiast. Jednak należy powtarzać mycie głowy tym szamponem, aby nie nastąpił szybki powrót choroby.

W łupieżu zwykłym i łojotokowym zapaleniu skóry stosuje się 2 razy w tygodniu przez 2 – 4 tygodnie, w zależności od nasilenia choroby. Profilaktycznie – 1 -2 razy w tygodniu.

Czy są skutki uboczne działania szamponu Nizoral?

Szampon przeciwłupieżowy zawiera substancje lecznicze i – jak każdy lek – może wywoływać skutki uboczne. Występują one niezwykle rzadko i szybko mijają. U osób wrażliwych może wystąpić podrażnienie skóry, pieczenie i swędzenie, rzadko – przetłuszczanie włosów.

Szampon nie odbarwia włosów. Tylko przy włosach zniszczonych chemicznie i siwych mogą wystąpić niewielkie zmiany.

Czy stosowanie Nizoralu jest bezpieczne dla zdrowia?

Preparat jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Niewielkie ilości są wchłaniane przez skórę, nie jest to szkodliwe dla zdrowia. Natomiast kobiety w ciąży i matki karmiące muszą przed zastosowaniem Nizoralu skonsultować się z lekarzem.

Jeśli podczas mycia głowy szampon dostał się oczu, należy je przemyć czystą wodą. Trzeba chronić przed dziećmi, by nie doszło do wypicia. Jeśli się to zdarzy, należy skonsultować się z lekarzem.

Krem Nizoral

Krem Nizoral to lek przeciwgrzybiczny stosowany miejscowo w chorobach takich jak: łupież pstry, grzybice i drożdżyce.

Łupież pstry objawia się występowaniem drobnych, łuszczących się plamek na klatce piersiowej, szyi, plecach, ramionach. Wywołuje go pewien gatunek grzyba, a można się zarazić poprzez kontakt z przedmiotami osobistego użytku osoby chorej.

Grzybicę rozpoznajemy po stanie skóry, która jest zaczerwieniona i swędząca, pęka, łuszczy się. Podobne objawy daje drożdżyca.

Jak działa krem Nizoral?

1 gram kremu zawiera 20 g ketokonazolu. Można go nabyć w tubkach o zawartości 15 lub 30 gram. Do stosowania zewnętrznego, działa miejscowo.

Jego zastosowanie powoduje szybkie gojenie zmian skórnych, likwiduje świąd skóry.

Stosowanie kremu Nizoral

Przy leczeniu drożdżyc, grzybic i łupieżu pstrego zaleca się smarowanie zmienionej chorobowo skóry raz dziennie przez 2 – 4 tygodnie, w zależności od nasilenia choroby.

Leczenie grzybicy tułowia trwa 2 – 4 tygodnie, pachwin – 2 – 4 tygodnie, stóp – 4 6 tygodni. Przy łupieżu pstrym należy używać kremu 2 razy dziennie przez 2- 4 tygodnie, po czym zastosować leczenie podtrzymujące.

Czy występują skutki uboczne?

Przy stosowaniu kremu w dawkach większych niż zalecane, może pojawić się rumień i pieczenie skóry. Kobiety w ciąży i matki karmiące przed podjęciem kuracji muszą skontaktować się z lekarzem.
--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy: