Wyszukiwarka

Twój styl

sobota, 15 stycznia 2011

Naturalne środki na porost włosów: olejek rycynowy, drożdże, skrzyp polny

Dopóki nie wynaleziono współczesnych specyfików na łysienie i wypadanie włosów ludzkość musiała sobie jakoś radzić z pomocą środków dostępnych w naturze. Naturalne środki na porost włosów znane są z dawien dawna i z dawien dawna wykorzystywane są.... przez współczesną kosmetykę.

Zwróćcie uwagę na etykietki kupowanych szamponów i odżywek do włosów - większość tych współczesnych kosmetyków zawiera również bogactwa natury.
Bardzo często występuje w nich skrzyp, pokrzywa, czarna rzepa i wiele wiele innych roślin o naprawdę cudownych właściwościach. Nie musimy więc sięgać po kosmetyki. Jeśli chcemy poprawić stan czupryny możemy się nieco ukierunkować, ukierunkować na naturę i samodzielnie przyrządzać sobie maski (bądź parzyć "suplementy"), dzięki którym nasze włosy odzyskają blask, urodę i wykorzystają cały, dany im naturalny potencjał wzrostu. Pamiętajmy, że dla wzrostu włosów niezmiernie istotne jest to, by od wewnątrz dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników odżywczych toteż kluczową rolę i w tym przypadku odgrywa niestety (albo stety) odżywianie.
Jednym z najczęściej wymienianych naturalnych (w miarę naturalnych, w rzeczywistości tworzony jest bowiem syntetycznie) środków na porost włosów jest olejek rycynowy. Współcześnie niektóre osoby sądzą, że właściwości olejku są jednym z mitów. Nieprawda. Świadczy o tym fakt, iż jest on nagminnie wykorzystywany w kosmetyce. Zawierają go między innymi odżywki do włosów, niektóre środki do pielęgnacji skóry, a nawet błyszczyki. Olejek rycynowy rzeczywiście pozytywnie stymuluje porost włosów i można go bezkarnie stosować dla poprawienia stanu własnej czupryny.
Jak działa olejek rycynowy?
Olejek rycynowy wykazuje silne działanie kondycjonujące, regeneracyjne i odżywcze (nic więc dziwnego, że zawierają go odżywki do włosów, choć w szamponach raczej się go nie spotka). Działają tak zawarte w olejku glicerydy kwasowe. W celu zmaksymalizowania działania olejku rycynowego warto przyrządzić z niego maseczkę łącząc z nim (łyżka olejku) dwie łyżki oliwy z oliwek i jedno żółtko. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, nałożyć na skórę głowy i włosy, zabezpieczyć folią a następnie ręcznikiem. Całość zmywamy po kilkunastu minutach, a do ostatniego płukania włosów dodajemy łyżeczkę octu jabłkowego. Włosy poprawią tempo wzrostu a na dodatek staną się lepiej odżywione, elastyczne, sprężyste i lśniące (to ostatnie również dzięki octowi zamykającemu łuski włosów).
Musimy jedynie pamiętać, że olejek rycynowy, ani zaproponowana wyżej maseczka nie działają jak środki na łysienie. Łysienia raczej nie zahamują ani nie sprawią, że przerzedzona czupryna odrośnie (mowa np. o łysieniu męskim). W przypadku łysienia konieczne jest zastosowanie nieco bardziej złożonego preparatu na porost włosów.
Kolejny cudotwórca: skrzyp polny
Skrzyp polny jest bardzo bogatym i łatwo przyswajalnym źródłem krzemu. Krzem natomiast odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry, włosów i paznokci. Jest im niezbędny do prawidłowego wzrostu i do utrzymania kondycji. Poza tym skrzyp (i zawarty w nim krzem) poprawia nawilżenie tkanek, również skóry, działa antyzmarszczkowo. Warto więc od czasu do czasu sięgnąć i po tą roślinkę. Dostępna jest w postaci suplementów (typowe suplementy na skórę, włosy i paznokcie) lub w postaci ziół do samodzielnego zaparzania. Napar z jednej łyżki skrzypu po zaparzeniu (zalaniu wrzątkiem i odczekaniu dwudziestu minut) należy przecedzić a następnie wypić. Wystarczą dwie, trzy szklanki dziennie by po kilku - kilkunastu dniach zaobserwować poprawę i to zarówno jeśli chodzi o wzrost jak i o kondycję włosów.
Drożdże - niezbędny dodatek
Drożdże są źródłem cennych witamin z grupy B, w tym kwasu pantotenowego (znanego pod nazwą prowitaminy B5) oraz minerałów takich jak cynk, chrom, żelazo i magnez. Wszystkie te składniki są niezbędne skórze głowy i włosom. Oprócz tego drożdże zawierają białko. Dostarczą więc włosom budulca i składników kondycjonujących i ochronnych. Warto wiedzieć, że drożdże działają też przeciwłojotokowo, a niektórzy sądzą, że nawet obniżają apetyt. Jeśli chcesz wykorzystać drożdże w swojej kuracji na porost włosów (zapewniam że warto) użyj drożdży piwnych - są szlachetniejsze. Jeśli mimo wszystko wolisz drożdże piekarskie sparz je przed użyciem wrzącą wodą lub mlekiem, rozpuść je w nich a następnie wypij. Całkiem łatwo i po prostu.
Jeżeli twoim problemem nie jest chwilowe załamanie kondycji włosów (np. w wyniku osłabienia zdrowia) a borykasz się z łysieniem typu męskiego lub kobiecego opisane powyżej naturalne środki na porost włosów na pewno nie zadziałają tak, jak u innych. W tej sytuacji wykorzystaj raczej profesjonalne preparaty na porost włosów - metody domowe są w tych przypadkach mało skuteczne, choć kto wie, może w twoim konkretnym przypadku i one zadziałają?
--
Stopka
Blog o włosach

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy: